Ogłoszenia

  • Ważna informacja!
  • 10 paź, 2019

Konkurs #OSEWyzwanie rozstrzygnięty – dwie pracownie komputerowe w Szkole Podstawowej oraz Szkole Muzycznej I st. w Domosławicach

W czwartek, 10 października 2019 roku odbyła się uroczystość wręczenia przedstawicielom wielu szkół z województwa małopolskiego certyfikatów, potwierdzających zdobycie nagrody w postaci mobilnej pracowni multimedialnej w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Nasze prace spotkały się z uznaniem jury i otrzymaliśmy dwie mobilne pracownie (nagrodami w konkursie są pracownie mobilne, każda składająca się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu).
Tym bardziej się cieszymy, iż w powiecie brzeskim takie nagrody otrzymały tylko cztery szkoły (w tym dwie z Domosławic: szkoła muzyczna - jako jedyna szkoła muzyczna w Polsce i podstawowa). Łącznie w województwie małopolskim nagrodzono 68 szkół.

Konkurs, którego organizatorem była Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) – Państwowy Instytut Badawczy był adresowany do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Szkoły walczyły o jedną z 800 najnowocześniejszych mobilnych pracowni komputerowych, z której każda będzie się składać m.in. aż z 16 laptopów. Ponadto szkoły, które podjęły #OSEWyzwanie zagwarantowały sobie również dostęp do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego Internetu, a uczniowie zwycięskich szkół będą mogli korzystać z mLegitymacji, czyli mobilnej wersji legitymacji szkolnej, którą można wyświetlać w swoim smartfonie.

Powrót do wszystkich ogłoszeń