Wydarzenie

Jurorzy Festiwalu Fletowego - Natalia Jarząbek

Natalia Jarząbek

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. dr h.c. Barbary Świątek-Żelaznej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Wally Hase w Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze w ramach programu Erasmus+. Uzyskała również tytuł magistra matematyki stosowanej, ukończywszy studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Obecnie pracuje na stanowisku pierwszej flecistki Filharmonii Krakowskiej, równocześnie studiując w Szkole Doktorskiej Akademii Muzycznej w Krakowie.

Jej umiejętności oraz wyróżniającą się osobowość artystyczną doceniono na ogólnopolskich i

międzynarodowych konkursach muzycznych. Za wybitne osiągnięcia otrzymała liczne stypendia, nagrody i wyróżnienia. Jako solistka występowała na prestiżowych festiwalach, wśród których warto wspomnieć Flutastique! BFS London Flute Festival 2016, Adams Flute Festival 2017, Alexander Arutiunian International Wind Festival 2019 w Erywaniu, Festival Universitario de Flauta Transversa 2019 w Mexico City, krakowski „Wawel o zmierzchu”, a także Festiwal Muzyczny w Łańcucie. Współpracuje z licznymi orkiestrami, zarówno w roli solistki, jak i muzyka orkiestrowego.

Od 2017 roku Natalia Jarząbek jest również flecistką kwintetu dętego Cracow Golden Quintet, z którym zdobyła II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. S. Moniuszki w Rzeszowie w 2019 roku.

W roku 2017 wraz z profesor Barbarą Świątek-Żelazną otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi w kategorii „Mistrz i Uczeń” za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Laureatki postanowiły przeznaczyć nagrodę na opracowanie metodyki nauczania techniki oddechu permanentnego i nagranie płyty CD inspirowanej tą techniką, wydanej przez DUX w 2019 roku.

Powrót do wszystkich wydarzeń

Informacje o wydarzeniu