Wydarzenie

Jurorzy Festiwalu Fletowego - Marta Płomińska

Marta Płomińska, flecistka, koncertująca w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W roku 2016 ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie, a w roku 2017 ukończyła studia podyplomowe na uczelni Columbus State University Georgia w Stanach Zjednoczonych, gdzie pełniła stanowisko asystentki w klasie fletu. Od 2017 roku asystentka klasy fletu oraz wykładowca na uczelni University of Nevada Las Vegas, gdzie otworzyła przewód doktorski.

Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w Polsce i za granicą, m. in. u Emily Beynon, Wally Hase, Jasmine Choi. Sama prowadziła wiele warsztatów zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce.

Marta Płomińska prowadzi aktywną działalność jako solistka i kameralistka. Swoje recitale solowe miała w takich miejscach jak Spectrum New York, Barrick Museum Las Vegas, Auburn University Concert Hall, oraz Las Vegas Philharmonic. W lutym tego roku dzieliła scenę z muzykami jazzowymi światowej sławy – Ericiem Marienthalem, Johnem Patituccim, Berniem Dreselem oraz Mitchelem Formanem.

Marta Płomińska jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych, m. in. I miejsce na South Carolina Flute Society Young Artist Competition, I miejsce na Grand Prize Virtuoso International Competition w Brukseli, I miejsce na Flute Society of Kentucky Young Artist Competition, I miejsce na Oklahoma Flute Society Collegiate Competition, I miejsce na IMKA Music Competition w Bośni i Hercegowinie.

Marta współpracuje z wieloma orkiestrami, takimi jak Nevada Chamber Orchestra, Springer Opera House, Pan European Philharmonia, Jesienią tego roku wydana została płyta Orkiestry Las Vegas Wind Orchestra z towarzyszeniem Josepha Alessi (I puzonisty Nowojorskiej Filharmonii) na której Marta wykonała partię I fletu.
Od 2018 roku jest wiceprezydentem stowarzyszenia Las Vegas Flute Club.

Powrót do wszystkich wydarzeń

Informacje o wydarzeniu